KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8493207
nr 849 3207
Primus Mortimer Pettersson
(1895-1975), Sverige
Blandteknik, Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), motiv från Frösö, signerad, motivets mått: 28x34
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 30 september 2013
kl 18:25:32
30/9 12:16:32
Primus Mortimer Pettersson
Läs mer om Primus Mortimer Pettersson